KÁCOV V

16. - 19. 5. 2024

Marcela Brožová & Ben

BUDE TO VÝBORNÉ

Ukulele tábor pro začátečníky

Srdečně vás zveme na pátý Českého ukulele tábora pro začátečníky tentokrát v prostorách hotelu Kácov ve městě Kácov. Ubytování a výukové prostory přímo v hotelu. Kapacita je omezená, ale možnost ubytování bude také v pivovaru Kácov.

Kácov je krásné město na břehu Sázavy, takže pokud počasí dovolí, budeme moci využít některé přírodní krásy okolního prostředí k umocnění našeho hudebního dobrodružství.

Doprava do Kácova je velmi jednoduchá, ať už autem po dálnici D1 nebo autobusem či velmi vyhlídkovou vlakovou trasou.

Občerstvení máme zajištěno přímo v Hotelu Kácov, který nabízí kompletní a cenově dostupné menu k obědu i večeři. Určitě také zajdeme alespoň na jednu večeři do vyhlášeného pivovaru Kácov (ukulele s sebou). S majiteli jsme akci skutečně probrali a těší se, až přijedeme.

Začínat budeme ve čtvrtek večer a končit v neděli v poledne. V programu počítáme i se sobotním veřejným vystoupením s písněmi, které se spolu naučíme.

Tento kurz pro začátečníky bude otevřen také pro hráče, kteří již znají několik akordů a možná hrají už pár písní, ale stále mají hodně otázek kam dál.

Takže paralelně s úvodem pro absolutní začátečníky vám ukážeme pár triků a technik, které vám výrazně zlepší vaši hru a také vám umožní pustit se do sólování během skupinové hry.

K dispozici tedy budou dvě varianty:

  • Pro absolutní začátečníky

  • Druhá fáze pro začátečníky - plynule navážeme na závěry prvního kurzu

Co můžete očekávat:

  • základní informace o nástroji, původ, historie, vhodný výběr, péče

  • správné držení nástroje

  • způsoby a techniky hry

  • základní akordy

  • rytmické doprovody

  • několik písní pro závěrečné koncertní vystoupení ;-)

Veškerá výuka bude probíhat v češtině.

Ukulele institut České republiky nepořádá pouze vzdělávací kurzy, ale snaží se vytvořit přátelskou a radostnou atmosféru o níž společná hra na ukulele skutečně je.

Maximální kapacita je 30 účastníků.